ANADOLUGAZ A.Ş. TARİHÇESİ
32 yıllık sektör tecrübesini arkasına alan Anadolugaz 1980 yılında rafineri bölgesi dışında faaliyet gösteren ilk dolum tesisi olarak 30 kişilik bir gurubun bir araya gelmesi ile Anadolu’nun güzide illerinden Nevşehir de Limited Şirketi olarak kurulmuştur. 1982 yılından itibaren 13 ortaklı Anonim Şirketi olarak yola devam etmektedir. Anadolugaz A.Ş 1990 yılında Kırıkkale Rafineri Bölgesinde Kırıkkale Dolum Tesisini, 1992 yılında Karaman Dolum Tesisini, 1993 yılında da Rafineri Bölgesinde İzmit ( Yarımca) Dolum Tesisini faaliyete geçirmiş olup hem sermayesini hem de tesis sayısını artırarak Türkiye’nin önde gelen LPG firmalarından biri olmuştur.
 
Anadolugaz A.Ş kurulduğu tarihten itibaren 2001 yılına kadar Nevşehir Dolum Tesisi içerisinde devam ettirdiği Genel Müdürlük çalışmalarını 2001 yılından sonra Ankara da bulunan Ercan Şirketler Topluluğu Genel Merkezine taşımıştır.
 
Satışlarını kurulduğu tarihten beri sürekli artıran Anadolugaz A.Ş tüplü gaz dolumu ile başladığı faaliyetine, otogazın Türkiye piyasasında yer almaya başlaması ile birlikte her iki alanda da bayii ağını genişleterek istikrarlı büyümesini devam ettirmektedir.
 
2005 yılında Sıvılaştırılmış Petrol Gazları ( LPG ) piyasası Kanununun yürürlüğe girmesi ile Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu’ndan ( EPDK) 4 tesisine Dolum , Dağıtım ve LPG Tüpü Muayenesi, Tamir ve Bakım Lisanslarını almıştır. Ayrıca 34 adet taşıma lisanslı tanker filosuna sahiptir.
 
Yüzde yüz yerli sermaye ile kurulmuş olan Anadolugaz A.Ş belirlenen hedefine doğru ilerlerken alt yapı ve insan gücü yatırımına da büyük önem vermektedir.
 
 
ANADOLUGAZ VİZYONU

 
Türkiye LPG sektörünün güvenilir kuruluşlarından birisi olarak yasalara, çevreye, ahlaki ve insani değerlere saygı duyan kimliği ile farklılıklar yaratarak kalıcı üstünlükler sağlamaktır.
 
 
 
ANADOLUGAZ MİSYONU
 
Anadolugaz A.Ş’nin değer ve stratejileri doğrultusunda LPG ‘nin en emniyetli şekilde stoklanması, doldurulması ile başlayan ve dağıtılması ile devam eden süreçte daha iyi hizmeti sunabilmek ve müşterilerimizin, çalışanlarımızın, ortaklarımızın memnuniyetini ön planda tutarak en etkin bir biçimde topluma ve çevreye duyarlı çalışmalarımızın devam etmesini sağlamaktır.
 
 
 
ANADOLUGAZ ÖNCELİKLERİ
 
• Müşteri saygınlığını ön planda tutmak
• Hem iç hem dış motivasyonu sağlamak
• Müşterilerine satış öncesi verdiği önemi satış sonrasında da devam ettirebilmek
• Duyarlı çevre bilinci oluşturmak
• Sürekli eğitim ve gelişim sağlamak
• Sosyal sorumluluk projelerini desteklemek
 
 
 
 
Duyurular
Otogaz ve Tüplügaz satışı için yeni bayilikler verilecektir

Anadolugaz Tic. ve San. A.Ş nin Genel Merkez adresi Barbaros Mah. Billur Sok.No:1 Kavaklıdere / ANKARA olarak değişmiştir.