Oto Gaz - LPG
Daha çok otomotiv sektöründe yakıt olarak kullanılan LPG ham petrolden elde edilen bütan ve propan gazlarının karışımından oluşmaktadır. Ülkemizdeki karışım oranı %70 bütan, %30 propan şeklindedir ve bu karışım mix gaz olarak ifade edilir.
Başta Japonya olmak üzere Güney Kore, İtalya gibi gelişmiş ülkelerde otogaz kullanımı oldukça yaygındır.Ülkemizde ise LPG nin araçlarda yakıt olarak kullanımı (otogaz), 1990’lı yılların sonlarında başlamış, ve yapılan düzenlemeler ile her geçen yıl giderek artmıştır. otogaz kullanımı sürekli olarak artmaktadır. Otogaz pazarının her geçen yıl artmasının en önemli nedeni dünyanın küresel ısınmasında etkili olan sera gazı emisyonlarının salınımında otogaz LPG nin benzine göre çok daha düşük emisyonlara sahip olması gösterilebilir.
Yanma sonucu ortaya çıkan eksoz gazları benzin ve dizele göre daha azdır. Bu nedenle son yıllarda dünya da artan çevre duyarlığına paralel olarak otogaz kullanımı da tüm yerkürede hızla yayılmaktadır.
ANADOLUGAZ Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu tarafından verilen Taşıma Lisansı Belgeli araçlarıyla otogazı TSE standartlarına uygun olarak otogaz bayilik sözleşmesi yapmış olduğu bayilerine ikmal yapmaktadır.
Resimler
Resimler
Duyurular
Otogaz ve Tüplügaz satışı için yeni bayilikler verilecektir

Anadolugaz Tic. ve San. A.Ş nin Genel Merkez adresi Barbaros Mah. Billur Sok.No:1 Kavaklıdere / ANKARA olarak değişmiştir.