Dökme Gaz
Tüketim miktarlarının yüksek olduğu ve tüplü gazın ihtiyacı karşılamadığı veya karşılamada yetersiz kaldığı endüstriyel kuruluşlar, turistik tesisler ve konutlarda, daha fazla miktarda LPG nin stoklanmasına olanak sağlayan stok tanklarının kurularak ve bu tanklara tankerler ile LPG ikmali yapılarak ihtiyacın karşılandığı uygulamaya dökmegaz adı verilmektedir. Dökme LPG sanayide sıcak su ve buhar üretiminde ve çeşitli proseslerde yoğun olarak kullanılmaktadır.
Bunun yanı sıra, konutlarda ve turizmde dökme LPG ısınma, sıcak su, pişirme ve buhar üretimi için gerekli enerji ihtiyacını karşılamaktadır. Ayrıca tavuk çiftlikleri ve seralar vb. işletmelerin enerji ihtiyacını karşılamak için de tercih edilmektedir. Yandığında kükürt, azot oksit gibi maddeleri açığa çıkarmayan LPG nin kullanılması seramik ve cam gibi bazı sektörlerde ürün kalitesini doğrudan etkilemektedir. Fiziksel ve Kimyasal Özellikler olarak aralarında hiç bir fark bulunmayan tüplü LPG ile Dökmegaz arasındaki tek fark içinde bulundukları basınçlı kabın hacmi ve ikmal tipidir. Ülkemizde dökmegaz olarak tüketime sunulan likit petrol gazı; %30 Propan, %70 Bütan karışımından oluşmaktadır.
Resimler
Resimler
Duyurular
Otogaz ve Tüplügaz satışı için yeni bayilikler verilecektir

Anadolugaz Tic. ve San. A.Ş nin Genel Merkez adresi Barbaros Mah. Billur Sok.No:1 Kavaklıdere / ANKARA olarak değişmiştir.